logo

فراخوان به تجمع به مناسبت
۱۰ دسامبر روز جهانی حقوق بشر!

پنج شنبه، ۱۰ دسامبر
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلن
کانون پناهندگان سیاسی ایران - برلن

يکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۸ - ۰۶ دسامبر ۲۰۰۹

فراخوان به مناسبت
۱۰ دسامبر روز جهانی حقوق بشر!
هشدار: جنون جمهوری اسلامی ایران در اعدام، شکنجه و تجاوز اوج گرفته است !

به دنبال اوجگیری مبارزات مردم پس از انتخابات فرمایشی رژیم ، هر روزه شاهد دستگیری گسترده زنان و مردانی هستیم که برای مطالبات آزادیخواهانه خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به خیابانها آمده اند.
رژیم برای گرفتن اعتراف، دستگیر شدگان را تحت شدیدترین شکنجه های روحی و جسمی و تجاوز جنسی قرار داده است. در این رابطه هیچ آمار دقیقی از دستگیر شدگان و کشته شدگان پنج ماه اخیر وجود ندارد.پس از افشاء جنایت شڪنجه و تجاوز در بازداشتگاه مخفی کهریزک ، اذهان عمومی جهان تنها به بخش کوچکی از جنایاتی که در بیش از سه دهه در ایران اتفاق می افتد، آگاهی یافت. لازم به یادآوری است که بازداشتگاه کهریزک تنها شکنجه گاه رژیم نبوده است.
رژیم برای ٥ تن ازمعترضین اخیر، حکم اعدام و برای بیش از صد نفر، زندانهای طویل المدت صادرکرده تا از این طریق جو رعب و وحشت ایجاد کرده و به خیال خود مانع اعتراض مردمی شود که پس از ٣٠ سال سرکوب، به مبارزه علیه رژیم برخاسته اند. پس از اعتراضات خیابانی در روز ١٣ آبان مدارس ایران در کنترل نیروهای سرکوبگر رژیم قرار گرفته است. به نقل ار فعالین حقوق بشر داخل، تنها در اعتراضات ١٣ آبان امسال در تهران بیش از ٤٠٠نفر دستگیر و روانه زندان شده اند.
عليرغم اعتراضات گسترده داخلی و بين المللی برای نجات جان احسان فتاحيان، فعال سياسی کرد, رژیم او را در سحرگاه روز ١١ نوامبر در زندان سنندج اعدام کرد. بدون ترديد این مورد واحکام اعدام علیه مبارزین کرد دیگر بهترين نمونه تلاش رژیم دیکتاتوری اسلامی برای خاموش کردن مبارزات مردم است.
رژیم جمهوری اسلامی ایران برای حفظ بقای خود کمر به نابودی مخالفانش بسته است. ١٠ دسامبر، روز جهانی حقوق بشر فرصت مناسبی است تا رژیم جمهوری اسلامی ایران را هر چه بیشتر از طریق افکار عمومی جهان تحت فشار قرار دهیم و نگذاریم این جنایات زیر سایه مسائلی چون مناقشات هسته ای به فراموشی سپرده شوند.
ما از تمامی مدافعين حقوق بشر دعوت می کنیم با هم به مناسبت این روز جهانی به دفاع از زندانیان سیاسی که درآستانه اعدام قرار گرفته اند ، به سرکوب و فشار علیه فعالین جنبش زنان، کارگران و دانشجویان و علیه مجازات اعدام در ایران اعتراض کرده و توطئه رژیم برای نابودی مخالفینش را در زندان و خیابان، خنثی کنیم.
زندانی سیاسی آزاد باید گردد، حکومت ترور، شکنجه ، اعدام ملغی باید گردد.

زمان: پنج شنبه، ۱۰ دسامبر ٢٠٠٩، ساعت ١٤
مکان: مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران

Podbielskiallee 67, Berlin- Dahlem,
U3- Podbielskiallee

برگزارکنندگان:
01721647761Vereiniranischerfluechtlingegmx.deبرلن کانون پناهندگان سیاسی ایران-
01792368157, kupg_iran@yahoo.de کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلن

سخنرانان میهمان: مارتین فوربرگ (جامعه بین المللی حقوق بشر)
اولا یلپکه (نماینده پارلمان از حزب چپ آلمان)


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد