logo

فراخوان به بزرگداشت ۱۶ آذر در استکهلم

و کاروان سفر به کپنهاگ برای تظاهرات علیه حضور احمدی نژاد در دانمارک / پشتیبانی از مبارزات مردم ایران استکهلم جمعیت

چهار شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸ - ۰۲ دسامبر ۲۰۰۹

هم میهنان!
مردم ایران خود را برای بزرگداشت گسترده ١٦ آذر و تبدیل آن به تظاهرات بزرگ ضد دولتی آماده میکنند. روز١٦ آذر ١٣٣٢ سه تن از دانشجویان به نام های قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی در پی تظاهرات دانشجویان در اعتراض به سفر نیکسون به تهران و حمایت آن از دولت کودتا به قتل رسیدند. از آن زمان ١٦ آذر بعنوان روز دانشجو نامگذاری شد. هرساله آزادی خواهان با بزرگداشت آن، این روز را به فرصتی برای رسا کردن بانگ آزادی خواهی و پاسداری از حرمت دانشگاه و دانشجو بدل ساخته اند.
١٦ آذر امسال اما در پی جنبش گسترده مردم علیه دولت کودتایی احمدی نژاد و ولی فقیه، در شرایطی کاملا متفاوت برگزار میگردد. این بار علاوه بر دانشجویان، بسیاری از مردم و طرفداران جنبش سبز نیز در تهران و شهرستان ها خود را آماده برگزاری تظاهراتی گسترده در ١٦ آذر کرده و در پی آنند تا این روز را به نمایش قدرتمند دیگری علیه سلطه استبداد دینی در ایران بدل سازند. هم از اینرو سرکوبگران حاکم با دستگیری گسترده دانشجویان، صدور احکام اعدام و ایجاد فضای پلیسی در پی آنند تا مانع از برگزاری گسترده تظاهرات ١٦ آذر در ایران شوند.
جمعیت پشتیبانی از مبارزات مردم ایران، همگان را با هر رنگ و عقیده ای و هر پرچمی دعوت می کند برای همبستگی با دانشجویان و تظاهرات مردم ایران در 16 آذر، همبستگی با روز جهانی حقوق بشر و علیه حضور احمدی نژاد در دانمارک، با داشتن مشعلی در دست در تظاهرات روز دوشنبه 7 دسامبر ساعت 17 در میدان mynttorget روبروی پارلمان سوئد شرکت کنند.
احمدی نژاد قرار است در کنفرانس بین المللی اقلیمی که از 7 تا 18 دسامبر 2009 در کپنهاگ برگزار میگردد، حضور یابد. ما همچنین ایرانیان مقیم استکهلم را فرا می خوانیم با کاروانی که روز پنج شنبه 17 دسامبر راس ساعت 7 صبح از مرکز شهر استکهلم به سوی دانمارک راهی خواهد شد همراه گردند تا در تظاهرات روزهای 17 و 18 دسامبر علیه حضور احمدی نژاد و کنفرانس مطبوعاتی او در کپنهاک شرکت کنیم. ما ایرانیان دیگر شهرهای سوئد و کشورهای اروپایی را نیز فرا می خوانیم در این تظاهرات 2 روزه شرکت کنند.
ما با این تظاهرات در پی آنیم تا بار دیگر از جهانیان بخواهیم تا از مبارزات ایرانیان برای دستیابی به حقوقی که بیش از سه دهه برای تحقق آن از هرگونه تلاش مسالمت آمیز و مدنی فروگذار نبوده اند، حمایت کنند و همچنین:
1- دولت کودتایی احمدی نژاد را به رسمیت نشناسند و از خواست برگزاری انتخابات آزاد و دمکراتیک زیر نظر مراجع بین المللی دفاع کنند.
2- خواستار لغو شکنجه و احکام اعدام و آزادی دستگیر شدگان اخیر و کلیه زندانیان سیاسی گردند.
3-از هرگونه فشار سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران درجهت تامین حقوق بشر و خواسته های برحق مردم ایران حمایت نمایند.
زمان تظاهرات 16 آذر: دوشنبه 7 دسامبر ساعت 5 بعد از ظهر مکان میدان
mynttorget
زمان حرکت کاروان به سوی کپنهاگ: 7 صبح پنج شنبه 17 دسامبر 2009 مکان
Sergelstorget
تلفنهای تماس برای اطلاعات بیشتر و همراهی با کاروان سفر به در دانمارک اعتراضی به احمدی نژاد
:0736631177 ، 0739043268
0735735177 ، 0736005060
07239777592
پشتیبانی از مبارزات مردم ایران استکهلم جمعیت

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد