logo

از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی حمایت کنیم!

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران

يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰ اکتبر ۲۰۲۱

فشار جمهوری اسلامی بر زندانیان سیاسی وعقیدتی شدت گرفته است‌ مقامات رژیم اسلامی علاوه بر صدور احکام زندان و صدور وثیقه های سنگین به فعالان جنبشهای اجتماعی، به اعمال رفتار خشن و شکنجه های روانی و فیزیکی بیش از پیش روی آورده است.

گزارشات فعالان حقوق بشر در ایران خبر از وضعیت جسمی نامساعد سهیلا حجاب بیدسرخی، وکیل وزندانی سیاسی اهل کرمانشاه که در زندان قرچک ورامین دست به اعتصاب غذا زده است، می دهند.

از حدود ۱۲ روز پیش خانم حجاب وتعدادی دیگر از زندانیان سیاسی در سراسر ایران، از جمله آقای نصرالله لشنی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر در اعتراض به "افزایش فشارهای امنیتی بر زندانیان سیاسی" و "اعمال نفوذ بازجو و ضابطان قضایی در پرونده این زندانیان" دست به اعتصاب غذا زدند.

روزجمعه، ۹ مهرماه ۱۴۰۰، گزارشات متعددی حاکی از وخامت حال اعتصابیون هست اما با این حال اعتصاب همچنان ادامه دارد.

از جمله خانم حجاب با وجود حال نامساعد جسمانی همچنان به اعتصاب غذای خود ادامه داده است و در اثر افت شدید فشار خون دچار بیهوشی شده است.

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در پاریس ، این اقدامات دولت جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار دخالت هر چه سریعتر انجمن ها و سازمانهای بین المللی دفاع از حقوق بشر درین مورد ویژه است. وقت تنگ است .

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران
پاریس – ۱۰ مهر ۱۴۰۰


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد