logo

برپایی تجمع اعتراضی در بهبهان به رغم جو شدید امنیتی

پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۶ ژوييه ۲۰۲۰بی بی سی: تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی از تجمع اعتراضی در شهر بهبهان در استان خوزستان حکایت دارد.

در این فیلم ها که گفته شده مربوط به شامگاه پنج شنبه ۲۶ تیر است، صدای معترضان شنیده می شود که شعارهایی مانند "نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران" و "ایرانی می میرد، ذلت نمی پذیرد" سر داده اند.

به گفته یکی از شاهدان عینی، معترضان به رغم حضور شدید نیروهای امنیتی در حدفاصل بلوار جوانمردی تا بانک ملی بهبهان تجمع کرده بودند.

گزارش شاهدان عینی بیانگر شنیده شدن صدای تیراندازی است.

خبرگزاری رویترز هم به نقل از شاهدان عینی از شلیک گاز اشک آور خبر داده است.

خبرگزاری های داخلی هنوز خبری در این باره منتشر نکرده اند.

همزمان، گزارش ها بیانگر محدودیت شدید دسترسی به اینترنت در استان خوزستان در ساعت های پایانی پنجشنبه است.علاوه بر این، در ساعت های گذشته، کاربران شبکه های اجتماعی از جابجایی نیروهای انتظامی در تهران و برقراری جو امنیتی در شهرهایی مانند تبریز، ارومیه و شیراز خبر داده اند.

بر اساس گزارش های ارسال شده به بی بی سی، حضور نیروهای امنیتی در ارومیه در واکنش به تجمع معترضان به برخورد نظامی ارمنستان و جمهوری آذربایجان بود.

بر این اساس، معترضان در حمایت از جمهوری آذربایجان شعار می دادند.حضور نیروهای امنیتی در ارومیه- از تصاویر ارسالی به بی بی سی

در هفته های اخیر وخامت وضعیت اقتصادی و تشدید گرانی باعث نارضایتی‌های زیادی در ایران شده است.

علاوه بر این، در روزهای گذشته انتشار گزارش هایی درباره مذاکرات مربوط به توافق نامه راهبردی ۲۵ ساله بین ایران و چین و همین طور ابلاغ حکم اعدام برای سه جوان معترض در ایران اعتراضاتی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

View this post on Instagram

برپایی تجمع اعتراضی در بهبهان . این تصاویر که گفته می‌شود از تجمع اعتراضی در بهبهان در پنجشنبه شب ۲۶ تیر گرفته شده است‌ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. تصاویری که بی‌بی‌سی‌ از شهرهای تهران و شیراز گرفته است نشان می‌دهد شهر جو امنیتی دارد. وضعیت اقتصادی و گرانی باعث نارضایتی‌های زیادی در ایران شده است. علاوه بر آن در روزهای گذشته انعقاد قرارداد بین ایران و چین و پس از آن ابلاغ حکم اعدام برای سه جوان معترض در ایران اعتراضاتی را در شبکه‌های اجتماعی در برداشته است.

A post shared by BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد