logo

نامه سرگشاده فوروم دموکراتیک ایرانیان آلمان به خانم کوفلرمسئول حقوق بشر آلمان فدرال

برگردان بفارسی ناهید جعفرپور

دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۹ ژوين ۲۰۲۰

Mainz, 29.06.2020
حضور محترم خانم کوفلر

شما بارها اظهار داشته اید که وظیفه کمیساریای حقوق بشر دولت آلمان فدرال این است: "حمایت از حقوق بشر و حرکت در جهت اجرای حقوق بشر در سرتاسر جهان. این مسئله وظیفه محوری سیاست خارجی آلمان است. اما در محور عملکردهای بین المللی دولت آلمان تنها تمرکز برحمایت از حقوق بشر و ایجاد فضای سیاسی بین المللی در این رابطه قرار ندارد، بلكه مهمتر از همه حرکت برای محافظت از كسانی است كه از نقض حقوق بشر در معرض تهدید و آسیب قرار گرفته اند. "

ما توسط این نامه سرگشاده از شما تقاضا داریم که برای جلوگیری از اعدام های بیشتر در ایران، هر کاری ممکن را انجام دهید. شما می دانید که نقض آشکار حقوق بشر در ایران رایج و بخشی از سیاست رژیم ایران است. این هم مشخص است که ایران بخاطر اعدام ها در چه ردیفی در جهان قرار گرفته است.

رژیم جمهوری اسلامی ایران اکنون می خواهد جوانانی را که هیچ چشم اندازی برای آینده ندارند و در نوامبر 2019 ، بخاطر گران شدن قیمت بنزین و اوضاع اقتصادی بهتر علیه رژیم ایران به خیابان ها رفتند، اعدام کند. آنها دستگیر شده، شکنجه شده اند و اکنون باید اعدام شوند. از جمله این دستگیر شدگان می توان از سه جوان بی گناه بنام های سعید تمجادی، امیر حسین مرادی و محمد ربابی از تهران نام برد که در اعتراضات دی ماه دستگیر شده اند، و اکنون رژیم ایران می خواهد از آنها برای گسترش جو ترس و وحشت در جامعه استفاده کند. در ایران هرگونه فریادی برای آزادی در گلو خفه می شود و رژیم هیچگونه ترسی از تمامی این قدامات علیه مردم ندارد.

خانم کوفلر محترم
"تماس منظم با نهادهای اتحادیه اروپا، و ارگان همکاری های اروپا، شورای اروپا و سازمان ملل، که به حمایت از حقوق بشر یا موضوعات کمک های بشردوستانه می پردازند بسیار مهم است تا بدین وسیله برای سیاستهای موفق بین المللی حقوق بشر حرکت شود. این کمیساریا هم در اینجا به همان اندازه متعهد است که در جلسات شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو، جایی که ریاست هیئت آلمانی را بر عهده دارد، برای حمایت از حقوق بشر حرکت کند".

شما می دانید که جمهوری فدرال آلمان با ایران روابط سیاسی و اقتصادی دو جانبه ای دارد که با یک "دیالوگ انتقادی" مهم نیز آغاز شد. ما می خواهیم از شما بعنوان نماینده حقوق بشر جمهوری فدرال آلمان بخواهیم که هر کاری ممکن است انجام دهید تا از اعدام مردم ایران جلوگیری شود و رژیم توتالیتر در ایران محکوم شود. ما نگران بسیاری از زندانیان سیاسی در ایران هستیم که پس از دستگیری یا با زندان و شکنجه روبرو هستند یا اعدام می شوند. این مسئله کاملا با منشور حقوق بشر جهانی ناسازگار است كه رژیم ایران از طریق فشار اقتصادی بر گرده فقرا غنی شده و با مردم این کشور چنین برخورد می كند.

تقاضا داریم از گزینه های خود استفاده کنید تا این افراد بی گناه اعدام نشوند. لطفاً در درون دولت آلمان فعالانه و شفاف برای حمایت از حقوق بشر در جهان و به ویژه در ایران حرکت کنید. نقض حقوق بشر در چارچوب روابط سیاسی و اقتصادی نباید متحمل شود.
با احترام فراوان
از سوی فوروم دمکراتیک ایرانیان آلمان
ذ
بهروز اسدی

i.A. Behrouz Asadi
Demokratische Forum der Iraner C/O Initiativausschuss für Migrationspolitik in RLP
Albert-Schweitzer-Str 113-115
55128 Mainz
Kopie: Auswärtiges Amt, Parteien, Presseنظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد