logo

نامه‌ی همبستگی‌ جمهوریخواهان ایران
به مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱ مارس ۲۰۲۰

haja2.jpg
ایالات متحده باید در نظر داشته باشد که مجوز آزادسازی وجوه ایرانی به ارزش پنج میلیارد دلار را که در بانکهای خارج از ایران توقیف شده است هر چه سریع‌تر صادر نماید. این مبلغ بایستی تحت نظارت مستقیم نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد ایرانی، بخش خصوصی یا یک موسسه بین المللی ثالث، صرفاً با هدف مصرف در راستای هزینه‌های مرتبط با کورنا ویروس در اختیار دولت ایران قرار گیرد.
۲۷ اسفند ۱۳۹۸

عالیجناب مایک پمپئو، وزیر محترم وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا:

امروزه تمامی ملت‌های دنیا با خطر ویروس کرونا که افراد بی‌‌شماری را آلوده کرده است روبرو هستند. این بیماری جان بسیاری را گرفته و شیوع آن همچنان نیز ادامه دارد. بنابر گفته‌های متخصصین، شرایط تا یافتن راه حل وخیم‌تر خواهد شد.

اگرچه تعداد دقیق تلفات در ایران نا‌معلوم است اما تخمین زده می‌شود ایران دومین یا چهارمین رتبه‌ی شیوع بیماری را به خود اختصاص دهد.

متأسفانه به دلیل سومدیریت دولت جمهوری اسلامی، اوضاع ایران در حال تبدیل شدن به یک فاجعه بزرگ است. درعین حال تحریم‌های فعلی اعمال شده توسط ایالات متحده، امکان کمک شهروندان ایرانی خارج از مرزهای ایران را به مردمان ساکن در مرزهای جغرافیایی ایران را در مواقعی که نیاز شدید دارند دشوار می‌سازد.

ما به عنوان اساتید ایرانی، پزشکان، حقوقدانان و نمایندگان و مخالفان سیاسی دموکراسی‌خواهی که توسط جمهوری اسلامی ایران مجبور به تبعید شده اند در این شرایط نگران کشور خود هستیم و می‌خواهیم حمایت خود را از مردممان گسترش دهیم.

دولت ایران ادعا می‌كند كه مجازات‌های اعمال شده توسط آمریكا، ایران را از دستیابی به وسایل و داروهای مورد نیاز پزشکی منع كرده است.

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران اخیراً لیستی از دستگاههایی را منتشر نموده که دولت به دلیل تحریم‌های ایالات متحده، مستقیم و غیرمستقیم قادر به دستیابی به آنها نیست.

بنابراین ما از شما میخواهیم که بررسی جامعی در ارتباط با حدود تحریم‌های جاری علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهید و اگر محدودیت‌هایی با این ماهیت وجود دارد که مستقیم یا غیرمستقیم باعث دشواری دستیابی به اینگونه اقلام می‌شود استدعا داریم که اقدامات لازم جهت تسهیل دسترسی به تجهیزات پزشکی و درمانی ضروری انجام شود.

لطفاً پیشنهادات زیر را به عنوان اصلاحات در مورد مجازاتهای فعلی در نظر بگیرید:

اعطای مجوزهای فوری به مؤسسات بین‌المللی مالی و بیمه‌ای در جهت تسهیل صادرات کالاهای پزشکی و داروها به بخش‌های خصوصی ایرانی.

اعطای مجوز به شرکت‌های اروپایی و ایالات متحده برای تجارت با مشاغل خصوصی ایرانی تا زمانی که همه گیری کووید-۱۹ دیگر یک تهدید جهانی نباشد.

اعطای مجوزبه سازمان‌های غیردولتی ایرانی و آمریکایی برای ایجاد مشارکت در راستای تشکیل یک کارگروه خاص کووید-۱۹

اعطای مجوز و تسهیلات برای گروهی از سازمانهای بهداشت و درمان و کارشناسان ایرانی‌تبار و آمریکایی جهت بازدید از ایران و ارائه کمکهای فنی به بیمارستانها و مراکز درمانی ایران.

ایالات متحده باید در نظر داشته باشد که مجوز آزادسازی وجوه ایرانی به ارزش پنج میلیارد دلار را که در بانکهای خارج از ایران توقیف شده است هر چه سریع‌تر صادر نماید. این مبلغ بایستی تحت نظارت مستقیم نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد ایرانی، بخش خصوصی یا یک موسسه بین المللی ثالث، صرفاً با هدف مصرف در راستای هزینه‌های مرتبط با کورنا ویروس در اختیار دولت ایران قرار گیرد.

همانطور که شما به خوبی می‌دانید ، این ویروس هیچ سیاست و مرزی نمی‌شناسد. هرچند این بیماری بر سطوح بالای حکومتی این رژیم تأثیر گذاشته است اما این یک واقعیت است که افرادی که با تأثیر فوری و غم انگیز کورونا روبرو هستند، افراد عادی هستند از جمله پرستاران و پزشکان و بسیاری از کسانی که کار روزانه‌ی آنها مراقبت از بیمارانی است به دلیل کمبود وسایل و تجهیزات کافی پزشکی، خود در معرض آسیب و ابتلا قرار گرفته‌اند.

نامه خود را با بخشی از شعری از شاعر بزرگ ایرانی، سعدی پایان می‌دهیم.

بنی‌آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به‌درد آورَد روزگار
دگر عضوها را نمانَد قرار

ما می‌خواهیم در کوتاهترین زمان با شما و یا نمایندگان شما ملاقات کرده تا نگرانی‌ و راه حل خود را با شما در میان بگذاریم.

با تشکر
مهدی امینی
همبستگی‌ جمهوریخواهان ایران
نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد