logo

گزارشی از گردهمایی روز اول سپتامبر در مقابل دروازه براندنبورگ و سفارت آمریکا در برلین

پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵ سپتامبر ۲۰۱۹روز اول سپتامبر مصادف است با سالگرد حمله آلمان هیتلری به لهستان و آغاز جنگ جهانی دوم در سال 1939.
اینروز در آلمان "روز ضد جنگ" نام گرفته و جنبش صلح، احزاب و اتحادیه های کارگری با یادبود اول سپتامبر 1939 بر عدم حضور دولت آلمان در هیچ جنگ دیگری تاکید می کنند.
در روز اول سپتامبر امسال نیز مانند هر سال مراسمی در مقابل دروازه براندنبورگ و سفارت آمریکا در برلین از ساعت ا تا 5 بعدازظهر برگزار شد.
در این برنامه احزاب و گروه های طرفدار صلح از ملیت های مختلف با اجرای موزیک، برنامه برای کودکان و نوجوانان، پخش اعلامیه، جمع آوری امضا و غیره توجه شرکت کنندگان را به موارد مختلفی که صلح جهانی را تهدید می کنند، جلب نمودند.
فریکو Berliner Friedenskoordination به عنوان برگزار کننده این برنامه از جمعی از صاحب نظران و فعالان سیاسی نیز برای ایراد سخنرانی دعوت بعمل آورده بود.
فرهاد فرجاد فعال سیاسی و عضو گروه "ایرانیان ضد تحریم و جنگ - برلین" نیز در این برنامه به ایراد سخنرانی پرداخت.
او بر علیه فرستادن کشتی های جنگی به خلیج فارس و سیاست تهدید نظامی و تحریم اقتصادی ایران سخنانی ایراد نمود. همچنین با اشاره به مصاحبه وزیر دفاع آلمان در مورد اهمیت آزادی و امنیت راه های دریایی برای تجارت جهانی از او پرسید که چرا این امنیت و آزادی شامل نفتکش ایرانی سرگردان در دریای مدیترانه نمی شود. او همچنین از دولت آلمان خواست بجای ارسال کشتی های ناظر به خلیج فارس، به تعهداتش به برجام عمل کند. فرهاد فرجاد در بخش دیگری از سخنانش به تاثیر تحریم ها در ورشکستگی بسیاری از کارخانجات و بیکاری کارگران و متخصصین پرداخت.
اعضای گروه "ایرانیان ضد تحریم و جنگ – برلین" نیز با جمع آوری امضا برای تومار اینترنتی بر علیه تحریم و جنگ و همچنین نصب پلاکارد در این مراسم فعالانه شرکت نمودند.

برای امضای تومار علیه تحریم و جنگ اینجا کلیک کنید.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد