logo

هماهنگی ایرانیان در پاریس برای ازادی نسرین ستوده

گردهم آیی اعتراضی در میدان مرکزی شاتله - پاریس
روز یکشنبه ۲۴ ژوئن ساعت ۳ بعداز ظهر

براى آزادى نسرين ستوده
و آزادی همه زندانيان سياسى و لغو اعدام مبارزه کنیم!

جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۲ ژوين ۲۰۱۸نسرین ستوده چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧بار دیگر بازداشت و روانه زندان شد. او در تماسی از زندان گفته است بازداشت غیرقانونی او به دلیل شکایت "مهدی پِی‌تام" بازپرس پرونده شاپرک شجری‌زاده، از دختران خیابان انقلاب، بوده است. خانم ستوده وکالت چند معترض به حجاب اجباری را بر عهده دارد.

افكار عمومى ايران و حتى بسيارى از نهادهاى مدافع حقوق بشر در جهان مطلع اند كه خانم ستوده به عنوان يك وكيل مستقل و شجاع، وكالت بسيارى از محرومين حقوق انسانى را در مقابل سركوبگريهاى حكومت و دستگاه ظالم ِقضائى جمهورى اسلامى بعهده گرفته است و به دفعات، خود نيز به زندان افتاده و حتى از حق كار محروم گشته است .
جمهوري اسلامي سالهاست که سياست ماجراجويی در خارج و سركوب در داخل را راه حلی برای مقابله با بحران های مزمن ساختاری خود می داند. در مقطع کنونی نیز بیشترین تلاشش را روی سرکوب صدای آزادیخواهان در داخل متمرکز نموده است. اعدام محمد ثلاث یکی از اخرین نمونه های اقدام جنایایتکارانه جمهوری اسلامی است. هم اکنون، چندين زنداني سياسى و عقيدتى در زندان‌های جمهوری اسلامی به اعدام محكوم شده اند و جان رامين حسين پناهى بيش از هرزمان دیگر در خطر است.

« هماهنگى ايرانيان در پاريس » براى آزادى نسرين ستوده و ديگر زندانيان سياسى و لغو حکم اعدام، يكشنبه سوم تیر ۱۳۹۷ برابر ۲۴ ژوئن ۲۰۱۸ گردهم مى آيند و از همه انسانهاى آزاديخواه و عدالت طلب مى خواهند تا با شركت در اين تحمع اعتراضی صداى نسرين ستوده و ساير زندانيان در بند را پر طنین کنند. ما ضمن محکوم کردن اعدام محمد ثلاث و دستگیری وکیل مدافع او بر این باوریم که تیغ سرکوب جمهوری اسلامی در سکوت تیزتر می شود. نگذاریم جمهوری اسلامی زندانیان سیاسی را در سکوت به بند کشد و جان زندانیانی همچون رامین حسین پناهی را به خطر اندازد.

هماهنگی ایرانیان در پاریس برای ازادی نسرین ستوده

جمعه اول تیر ۱۳٩٧
۲۲ ژوئن ٢٠١٨نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد