logo

نامه ای از ایران: آقای ترامپ ، ما به شما هشدار میدهیم

مترجم : ایرج واحدی پور

يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۳ ژوين ۲۰۱۸

iraj-vahedipour.jpg
عملیات جدید سازنده زمینه روانی در حال شکل گرفتن است امضاء کننده گان نامه مستقیما نگران عملیات اسرائيل هستند که میتواند باعث تحریک وراه اندازی عملیات نظامی ارتش آمریکا علیه ترکیه، سوریه، لبنان، ایران و روسیه گردد زیرا اینها کشورهایی هستند که با انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم مخالفند و خروج آمریکا از برجام وضع را بحرانی ترهم کرده است.
تایمزآسیا نوزدهم ماه می ۲۰۱۸ . Times Asia
نویسنده : Pepe Escobar

مقامات بالای آمریکایی، شامل افسران سازمان سیا، مقام های بالای پنتاگون، افسران ارتش آمریکا و دیپلمات های سابق آمریکائي از آقای ترامپ در مورد اقدامات اسرائیل توضیحاتی خواسته اند.
در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری آمریکا دونالد ترامپ، که کپی آن به دادگاه جنائی بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل نیز فرستاده شده، چهار نفر از بالاترین مقامات سابق ایالات متحده به او اخطار قانونی داده اند که وظیفه دارد درمورد اقدامات اسرائیل در«هفتادمین سالگرد آواره کردن ۷۵۰۰۰۰ فلسطینی ازوطنشان» به کنگره آمریکا، دادگاه جنائی بین المللی ، شورای امنیت سازمان ملل و دیگران توضیح بدهد.

این نامه به غیراز چند نفر دیگر، به وسیله فیل ژیرالدی ( Phil Giraldi ) افسر سابق عملیات سازمان سیا، مایکل مالوف ( Michael Maloof ) مقام رسمی سابق پنتاگون، سکات بنت ( Scott Bennett ) افسر سابق ارتش آمریکا و هم اهنگ کننده ضد تروریستی وزارت خارجه ومایکل سپرینگمن ( Michael Springmann ) دیپلومات سابق و مولف «ویزاها برای القاعده»: یادداشت های سازمان سیا که جهان را تکان داد، امضاء شده بود.

مالوف، بنت، ژیرالدی و همچنین سپرینگمن و اینجانب (گزارشگر)از جمله میهمانان ششمین «کنفرانس بین المللی افق نو» درشهر مقدس مشهد در شرق ایران بودیم. موضوع عمده بحث های کنفرانس، فلسطین و خروج یکجانبه دولت ترامپ از معاهده هسته ای ایراان که در ایران«برجام» نامیده میشود بود.

همانطور که مالوف وبنت جدا از هم به «تایمزآسیا» گفته اند، نامه به وسیله ژیرالدی ومالوف در استراحتگاهی در فرودگاه که برای پرواز از مشهد به تهران در انتظار بودند نوشته شد و در تهران روز سه شنبه پانزدهم ماه مه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام شد. اینجانب در آن زمان در کرج در سفری مطبوعاتی بودم. روز پنجشنبه بعد از آن ما مجددا در فرود گاه مشهد به هم رسیدیم. مصاحبه مطبوعاتی تهران از طرف رسانه های آمریکائي مسکوت گذاشته شد.

برای ویزای مسافران آمریکائي بحث های دقیقی در بالاترین سطوح دولتی در وزارت خارجه و سازمانهای اطلاعاتی برقرار بود. در پایان، بازدید کنندگان آمریکائی پس از انجام بررسی های دقیق در سراسر ایران مورد استقبال های محبت آمیزقرار گرفتند.

عملیات جدید سازنده زمینه روانی در حال شکل گرفتن است امضاء کننده گان نامه مستقیما نگران عملیات اسرائيل هستند که میتواند باعث تحریک وراه اندازی عملیات نظامی ارتش آمریکا علیه ترکیه، سوریه، لبنان، ایران و روسیه گردد زیرا اینها کشورهایی هستند که با انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم مخالفند و خروج آمریکا از برجام وضع را بحرانی ترهم کرده است.

به پرزیدنت ترامپ اخطا ر قانونی نیز داده شده و نامه «به عنوان شاهد در زمینه همه موضوعات مانند انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم (القدس) وترک برجام به وسیله آمریکاعمل میکند. نامه به عنوان « شاهد شماره یک در هر تحقیق راجع به جنایات جنگی و تعقیب قانونی مربوطه (در گذشته، حال و آینده) ثبت میشود.»
همانطور که بنت به تایمز آسیا گفته، بنا به به اطلاعاتی که از منابع نظامی دارد، این آشفتگی کنونی میتواند پیش شرطی را برای یک « عملیات جنگ روانی جدید» درست کند.

بر اساس ماده۴ اصل ۱۸و ماده ۱۳۶۱ اصل ۲۸ قانون اساسی آمریکا مربوط به تجاوزات قانونی ملی و بین ا لمللی، به ترامپ اخطار قانونی شده است. نامه این اخطار قانونی را همچنین به مودم آمریکا نیز میکند ـ و به عنوان حفاظ قانونی « علیه هر گونه انتقام جویی، حبس کردن، تحقیقات، حصر، بازجویی، تحقیر و تبعیض، حبس و شکنجه، جریمه مالی یا هر نوع عواقب منفی و اقدامات و عملیات تبعیض آمیز» عمل میکند.

بعلاوه،«هر اقدامی علیه امضاء کننده گان نامه به عنوان تجاوز به محتوای مواد قانونی که در پی می آید تلقی میشود: ماده ۲۴۲ اصل ۱۸ قوانین جنایی آمریکا(توطئه برای نا دیده گرفتن و تجاوز به حقوق قانونی بشر)، مواد ۱۹۸۳،۱۹۸۴،۱۹۸۵ اصل۴۲ قوانین جنایی آمریکا (اقدام مدنی برای تجاوز به حقوق اساسی) و ماده ۲۳۳۹ اصل ۱۸ قوانین جنا یی آمریکا (آنها که زمینه مادی حمایت از تروریست ها را فراهم میکنند).

این نامه همچنین ممکن است به عنوان شاخه زیتون ( سمبل صلح ا. و. ) تحلیل شود، امضاء کنندگان آن جدا از اینکه از افرادی که رازهای مگو را اشکار میکنند حمایت میکنند، خود را در معرض پاسخگویی به سئوالات رئیس جمهور و کنگره نیز قرار میدهند.
رونوشت نامه به ولادیمیر پوتین ( Vladimir Putin ) رئیس جمهور روسیه، رجب طیب اردوغان ( Recep Tayyip European ) رئیس جمهور ترکیه و آنتونیو تاجانی ( Antonio Tajani ) رئیس پارلمان اروپا نیز ارسال شده است. تا کنون هیچ پاسخی از کاخ سفید دریافت نشده است.

در کنار انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم، ترک یکجانبه برجام اعلام جنگ اقتصادی علیه ابران را به دنبال داشت، بر خورد تازه با کره شمالی که این فقط ما هستیم که تصمیم میگیریم و معامله را پیشنهاد میکنیم وشما اگر نپذیرید به سرنوشت لیبی دچار شده و تباه میشوید، از آنچه که بر سر ژولیان آسانژ( Julian Assange ) که اسرار مگو را افشا کرده بود آمده است صحیتی نمیشود. چشم انداز امید بخشی برای مذاکرات ثمر بخش وجود ندارد.


نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد