logo

عماد بهاور از زندان آزاد شد

پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸ دسامبر ۲۰۱۴

عماد بهاور پس از گذراندن نزدیک به پنج سال حبس، از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، عماد بهاور رئیس شاخه جوانان نهضت آزادی ایران و عضو هسته مرکزی پویش حمایت از موسوی و خاتمی (موج سوم) در سال ۸۸، با رای شعبه ۵۳ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سادات مبنی بر تبرئه از اتهام اجتماع و تبانی، و در نتیجه تقلیل حکم محکومیت اش به دو سال حبس، از زندان آزاد شد.

این زندانی سیاسی سبز ابتدا از سوی قاضی صلواتی به ده سال حبس محکوم شده بود که این حکم عینا از سوی شعبه ۵۴ تایید شد. اما سال گذشته پس از درخواست اعاده دادرسی و رسیدگی در شعبه هم‌عرض، این حکم به هفت سال حبس کاهش یافته بود، که مجددا با اعتراض به عدم رعایت نظر دیوان عالی کشور، شعبه ۳۴ دیوان عالی کشور رای بر تجویز اعاده دادرسی داد.

بهاور اولین بار دو هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری دهم برای مدت چهار روز بازداشت شد. او پس از انتخابات بار دیگر بازداشت شد و مدت ۴۶ را در سلول انفرادی گذراند.

وی در اسفندماه ۸۸ بار دیگر با هجوم ماموران برای تفتیش منزل و بازداشت خود رو‌به‌رو شد و پس از ناکامی ماموران در بازداشت وی، به دادگاه انقلاب احضار شد که با اختیار خود به دادگاه رفت و بازداشت شد.

عماد بهاور طی پنج سال حبس تنها پنج روز را در نوروز ۹۲ به مرخصی آمده بود.

اقدام قابل توجه دیوان عالی کشور و دادگاه تجدیدنظر استان تهران در این پرونده نشان داد که هرجا قضات بی طرف تصمیم گیرند، اتهامات ناموجه ای همچون اجتماع و تبانی هیچگاه علیه فعالان سیاسی و منتقدان دلسوز کشور اثبات نخواهد شد.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد