logo

سه عضو حزب «ندای ایرانیان» توسط ماموران امنیتی «بازداشت شدند»

سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹ دسامبر ۲۰۱۴

رادیو فردا: یک سایت نزدیک به مخالفان در ایران گزارش داده که سه عضو حزب تازه تاسیس «ندای ایرانیان» دوشنبه شب ۱۷ آذر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

سایت «کلمه»، نزدیک به میرحسین موسوی از نامزدهای معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۸۸، در گزارشی تصریح کرده که این سه نفر در منزل شخصی خود و توسط ماموران امنیتی بازداشت شده‌اند.

محسن بیگلربیگی، جاوید فخریان و سینا رحیم‌پور سه عضو بازداشت حزب ندای ایرانیان هستند.

این سایت افزوده است: «محل دستگیری این فعالان جوان اصلاح‌طلب که هر سه از اعضای حزب ندا هستند، از سوی ماموران تفتیش و وسایل شخصی آن‌ها نیز توقیف شده است».

هنوز گزارشی مبنی بر علت بازداشت افراد یاد شده منتشر نشده و دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران به این خبر نیز واکنشی نشان نداده‌اند.

سخنگوی وزارت کشور ایران روز دهم آذر اعلام کرد که کمیسیون ماده ۱۰ احزاب برای حزب «ندای ایرانیان» مجوز فعالیت صادر کرده است.

صادق خرازی، نماینده پیشین ایران در سازمان ملل و از اصلاح‌طلبان نزدیک به نظام جمهوری اسلامی از جمله بنیانگذاران این حزب است.

تعدادی دیگر از اعضای عمدتا جوان‌تر و سابق جبهه مشارکت و ستادهای انتخاباتی میرحسین موسوی، از اعضای موسس این حزب هستند.

«ندای ایرانیان» در نخستین بیانیه خود با تاکید بر «اصلاح طلبی» و «دوری از تندروی»، افزوده بود که به دنبال «تقویت مردم سالاری و نهادینه شدن پیام هشت ماده‌ای حضرت امام خمینی» است.

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد