logo

تنها راه صلح است!

پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۳۱ ژوييه ۲۰۱۴

کوروش گلنام

۱ ـ کمتر کسی را بتوان یافت که از جنگ، کشتار و خونریزی میان فلسطین و اسرائیل نا خرسند و نگران نباشد. البته کسی چون علی خامنه ای، رهبر داعش ایران، و پیروان بی خرد او آتش بیار معرکه شده اند و کوشش می کنند که هردم به این خونریزی ها دامن زده شود. علی خامنه ای که کاسه داع تر از آش است، خود در جایی امن و در میان نگهبانان پر شمار خود نشسته است و برای فلسطینیان دستور صادرمی فرماید که هز روز بیشتر به این درگیری های خونین ادامه دهند. او به روشنی خواستار ارسال هر چه بیشتر سلاح و مهمات جنگی برای حماس شده است.

۲ ـ هم دردی و دل سوزی جنایت کاری چون علی خامنه ای وپیروان او با و برای فلسطینیان ولی دروغی بیش نیست. می توان پرسش نمود که چگونه به بشار اسد در کشتن مردم بی گناه سوریه، که آنان نیز مسلمان هستند، یاری می رسانند و تا کنون بیش از سد و هفتاد هزار از مردم سوریه، قربانی چنین سیاستی شده اند!

۳ ـ علی خامنه ای که آرزوی رهبری جهان اسلام را دارد، از همه کشورهای مسلمان خواسته است که با همه توان به یاری حماس بشتابند ولی هیچ یک از کشورهای مسلمان به گفته ها و درخواست او اهمیتی نداده است.

۴ ـ از سویی، همه مردم جهان مشاهده می کنند که آدم کشان حماس چگونه با مردم خود رفتار نموده و برای جان آنان کمترین ارزشی قائل نیست. آن گونه که تا کنون دیده شده است، کوشش حماس بر این زمینه استوار بوده است که هر چه بیشتر مردم عادی کشته شده تا آنان به مظلوم نمایی و شهید پروری خود ادامه دهند. نیروهای حماس به خوبی می دانند که ارتش اسرائیل همه محل هایی که از آن جابه سوی اسرائیل راکد و موشک پرتاب می شود را شناسایی و مورد یورش قرار می دهد، به همین انگیزه است که حماس از آموزشگاه ها، مسجدها، بیمارستان ها و حتا محل نگاهداری کودکان معلول برای پرتاب راکت ها و موشک ها استفاده کرده و مردم عیر نظامی به ویژه زنان و کودکان را را در خطر کشته شدن قرار می دهد. به زبان روشن مردم گرفتار در غزه گروگان هایی هستنددر دست حماس و گوشت دم توپ سیاست های این سازمان.

۵ ـ مردم اسرائیل نیز هم چون همه دیگران و از آن میان ساکنان غزه از حق حیات و زندگی بر خوردارند. هیچ کشوری نمی پذیرد که دائم مورد تهدید و یورش موشکی قرار گرفته و از خود واکنشی در خور نشان ندهد. مهم نیست که ضد امپریالیست های وطنی که هم چنان در ایده های پیش از انقلاب در جا زده و حمایت از فلسطینی ها و ضذیت با اسرائیلی ها را گونه ای مبارزه با امپریالیست جهان خوار به ویژه آمریکا می دانند، تاب خواندن حتا جمله ای در پشتیبانی از اسرائیل را نداشته وچنین کاری را به شدت محکوم نماید. حقیقت را می باید گفت هر چند تلخ باشد. از سوی دیگر ضد امپریالیست های وطنی باید از خود پرسش نمایند که چرا در این زمینه کاملن هم سو با حکومت اسلامی وسیاست های مخرب وضد انسانی آن قرار می گیرند!

۶ ـ تنها راه ممکن برای حل تاریخی مشکل میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها دست یافتن به صلحی پایدار با ایجاد کشوری فلسطینی در کنار کشور اسرائیل است. فلسطینی ها از صلح با اسرائیل کمترین زیانی نخواهند دید و واژگونه آن داشتن یک رابطه درست و حقیقی با اسرائیل درهای پیشرفت و ترقی را بر روی آنان خواهد گشود.

کوروش گلنام
پنج شنبه ۹مرداد۱۳۹۳ ـ ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۴

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد