logo

دعوت به راهپیمائی اعتراضی
به مناسبت سالگرد "اعلامیهء جهانشمول حقوق بشر"

شنبه دهم دسامبر ۲۰۱۱
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران - پاریس

چهار شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۰ - ۰۷ دسامبر ۲۰۱۱

‍اوضاع نگران کنندهء حقوق بشر در ایران

تحت تاثیر اخبار جنگ و شورش در منطقه و بهانهء برنامهء هسته ای دولت ایران و خطر حملهء نظامی به ایران، اخبار بین المللی وضعیّت اسفناک عدم رعایت حقوق بشر را از نظرها پنهان داشته اند. با این وجود اخباری که از ایران بدست ما می رسد، بطرز عجیبی شبیه بهم هستند. دستگیری، "اعدام" روزمرّه، صدور احکام سنگین زندان برای فعالین دانشجوئی، کارگری و مدافعین حقوق شهروندان از این جمله می باشند.

حکم مرگ (مجازات "اعدام") برای بسیاری از زندانیان سیاسی و عقیدتی اعلام شده است. لقمان و زینار مرادی و زینب جلالیان، شیرکو معارفی، حبیب الله لطیفی، و حبیب الله گل پری پور و بسیاری دیگر، هر لحظه ممکن است تا به جوخهء اعدام سپرده شوند. بنا به گفتهء "عفو بین الملل" حداقل 14 زندانی سیاسی کرد در دالان مرگ بسر می برند.

از طرف دیگر دانشجویان، وکلا،مدافعین حقوق بشر، سندیکالیست ها، مبارزین حقوق ملّی، معتقدین به مذاهب غیر رسمی، بویژه بهائی ها و دراویش و سایر دگراندیشان مکررا بازداشت و زندانی می گردند. سال ۲۰۱۱ به زودی بپایان خواهد رسید، امسال نیز همچون سال های پیشین سالی غم انگیز برای همهء کسانی ست که دل در گروی آزادی و عدالت دارند. در ده ماه نخست سال گذشته، بیش از سی صد و پنجاه "اعدام" در ایران اعلام شده است که 97 مورد آن تنها در ماه ژانویهء سال جاری می باشد.

بنا بر گزارشی از سازمان ملل متحد به تاریخ 17 اکتبر، در سال گذشته در ایران، بیش از سه صد "اعدام" پنهانی صورت گرفته است. همچنین باید متذکر شد که در ۲۱ نوامبر، مجمع عمومی سازمان ملل متحد در قطعنامهء سالانهء خود، جمهوری اسلامی ایران را با اکثریت بی سابقه ای (شش رای بیش از سال گذشته) محکوم نمود.

در چنین وضعیتی و در مقابله با چنین اوضاعی، ما از تمامی نهادها و کانون های مدافع بشر می خواهیم که دولت ایران را بخاطر نقض دائمی حقوق بشر محکوم نمایند و با اعتراض و اعمال فشار بر روی مقامات دولتی ایران، خواهان پایان دادن به "اعدام" ها و رعایت حقوق شهروندان ایران گردند.

انجمن ما از شما دعوت می نماید تا در جهت افشای جنایات مداوم سی و چند سالهء نظام جمهوری اسلامی ایران، در راهپیمائی اعتراضی که به مناسبت سالگرد "اعلامیهء جهانشمول حقوق بشر" در روز شنبه دهم دسامبر ۲۰۱۱ در برلین برگزار می گردد، "همگام" با دیگر افراد و تشکل ها در دفاع از مبارزات دموکراتیک مردم ایران شرکت نمائیم.

زمان: شنبه دهم دسامبر ۲۰۱۱ از ساعت پانزده
محل: Uhr Brandenburger Tor. 10117 Berlin – Allemagne

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران - پاریس
adpoi@hotmail.fr

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد