logo

دعوت به مراسم دهمین سالگرد قتل های سیاسی زنجیره ای در ایران


پاریس: جمعه دوازدهم دسامبر ،
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران – پاریس

دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۷ - ۰۸ دسامبر ۲۰۰۸

ایرانیان آزاده
ده سال از «قتل های زنجیره ای» روشنفکران ایرانی، می گذرد ….
ده سال پیش جوخه های مرگ وزارت اطلاعات نظام جمهوری اسلامی ایران یک جنگ مخفیانه را بر علیه روشنفکران و مخالفین این نظام آغاز نمودند. تنها در طول چند ماه، بسیاری از این دگراندیشان از جمله محمد مختاری، محمد جعفر پوینده؛ اعضای کانون نویسندگان ایران؛ پروانه و داریوش فروهر از رهبران «حزب ملت ایران» بقتل رسیدند. این جنایات موج گسترده ای از نفرت عمومی را به همراه آورد و با پیگیری خانواده های این قربانیان، مسالهء این قتل های دولتی در ایران ابعاد ملی و سراسری یافتند. برخی از عاملان این جنایات دستگیر شدند اما آمران عالیرتبهء این جنایات کماکان بدون هیچ نگرانی بسر می برند و حتی بخاطر دادن «دستور» این جنایات هولناک مورد تشویق و حتی «ارتقاء» در مقامات اداری دولت احمدی نژاد قرار گرفتند. در چنین شرایطی خانواده های این قربانیان پرونده ای را به سازمان ملل متحد ارجاع نمودند تا این فجایع هرگز مشمول فراموشی نگردد و بدتر از آن این مقتولین سیاسی قربانی مصالح دولتی ایران قرارنگیرند.
انجمن ما هر ساله در سالگرد آخرین قتل سلسله «قتل های زنجیره ای» سیاسی، مراسمی را در محکوم کردن این جنایات و همبستگی با خانواده های این زنده یادان برگزار می نماید. ما برگزاری این مراسم؛ تا روزی که آمرین این جنایات هولناک دولتی به سزای اعمال وحشیانهء خود در یک دادگاه عادلانه نرسیده اند؛ را وظیفه خود می دانیم.
ما افتخار داریم که در گردهمائی امسال، پروفسور «میشل لووی» مبارز با سابقه آزادیخواه و مدیر عالیقدر «مرکز تحقیقات ملی فرانسه»، سخن خواهد گفت. لازم به یادآوری است که برخی از نوشته های این اندیشمند بوسیلهء محمد جعفر پوینده؛ یکی از شاگردان خود او و از قربانیان این سلسله جنایات؛ به فارسی ترجمه گردیده است.
ما همچون سال گذشته افتخار داریم که مسئول «سازمان عفو بین الملل» در فرانسه؛ خانم ژاکلین پرنچیو؛در مراسم امسال ما شرکت خواهند داشت. بدنبال پذیرش روشن و صریح اعدام های دسته جمعی هزاران تن از دگراندیشان در تابستان شصت و هفت به مثابه «جنایت بر علیه بشریت» در زندان های ایران، حضور نمایندگان این سازمان جهانی در مراسم امسال ما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این اعلان موضع حمایت مهمی در راستای توقف جنایات دولتی در ایران می باشد.
دکتر حسن مکارمی روانکاو و پژوهشگر ایرانی، که یکی از نزدیکانش در این جنایات دواتی بقتل رسیده است امسال در کنار ما خواهد بود. ایشان برای ما از روش های سرکوب در رژیم اسلامی سخن خواهد گفت.
در پایان این مراسم فیلمی بلند مدت «و با عشق زندگی می کنم» ساختعء پانته آ بهرامی؛ بزبان فارسی و زیر نویس انگلیسی؛ از وضع زندانیان سیاسی زن در ایران به نمایش در خواهد آمد.
ما از شما دعوت می نمائیم تا با حضور خود در این مراسم خاطرهء این قربانیان را ارج نهیم و به مبارزه ای که برای زنده نگاه داشتن خاطرهء این عزیزان و اجرای عدالت صورت می پذیرد یاری رسانیم
زمان: جمعه دوازدهم دسامبر دو هزار و هشت از ساعت هشت شب
مکان: تالار «آژکا»، شمارهء صد و هفتاد و هفت خیابان شارون، پاریس یازدهم، متروی الکساندر دوما
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران – پاریس
با همیاری «کولکتیو ضد جنگ ایزانیان در فرانسه» و «همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران»
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران – پاریس

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد