logo

اطلاعيه حزب دمكرات كردستان
- دفتر سیاسی

حمله‌ به‌ اردوگاه‌ اشرف را محكوم می نماییم

جمعه ۹ مرداد ۱۳۸۸ - ۳۱ ژوييه ۲۰۰۹

طبق اخبار و گزارشهایی‌ كه‌ رسانه‌های‌ جهان و منابع وابسته‌ به‌ سازمان مجاهدین خلق منتشر كرده‌اند از دیروز بعد از ظهر سه‌شنبه‌ ششم مرداد ساكنان كمپ اشرف كه‌ وابسته‌ به‌ سازمان مجاهدین خلق ایران هستند، مورد حمله‌ نیروهای‌ پلیس عراق و شمار زیادی‌ از گارد ضد شورش قرار گرفته‌اند. مهاجمان خواهان تخلیه‌ این كمپ و ترك كشور عراق از سوی‌ افراد این اردوگاه‌ میباشند. در اثر این تهاجم، چند تن از ساكنان اردوگاه‌ كشته‌ شده‌اند. بیش از دویست تن مجروح گردیده‌ و شماری‌ نیز به‌ گروگان گرفته‌ شده‌اند. در پی‌ حمله‌ نیروهای‌ پلیس و گارد ضد شورش، ساكنان اردوگاه‌ دست به‌ اعتصاب غذا زده‌اند و خواستار خروج مهاجمین از كمپ، آ‌زادی‌ گروگانها و سپرده‌ شدن كنترل اردوگاه‌ به‌ نیروهای‌ آ‌مریكایی‌ شده‌اند.
شایان ذكر است كه‌ كمپ اشرف از سال 2003 و پس از حمله‌ی‌ آ‌مریكا به‌ عراق تحت نظارت نیروهای‌ آ‌مریكا قرار گرفت. اواخر تابستان گذشته‌ كنترول این كمپ به‌ دولت عراق واگـذار گردید. طی‌ یك سال گـذشته‌ ساكنان این كمپ بارها از سوی‌ مقامات بلند پایه‌ی‌ دولت عراق تحت فشار قرار گرفته‌ و تهدید شده‌اند كه‌ مورد محاكمه‌ قرار خواهند گرفت و از كشور عراق اخراج و حتی‌ به‌ رژیم ایران تحویل داده‌ خواهند شد.
حزب دمكرات كردستان، تهاجم علیه‌ ساكنان بی دفاع كمپ اشرف را محكوم میكند و كشتن، مورد ضرب و شتم قرار دادن و به‌ گروگان گرفتن ساكنان این كمپ را مغایر با مفاد كنوانسیونهای‌ بین المللی‌ میداند. ما خواهان متوقف ساختن تهاجم علیه‌ ساكنان این كمپ و آ‌زادی‌ هر چه‌ سریعتر گروگانها و اجازه‌ ورود سازمانهای‌ انساندوست و رسانه‌های‌ جهان به‌ كمپ مزبور هستیم. دولت عراق و نیروهای‌ آ‌مریكا موظفند تعهدات و مسئولیت سیاسی‌، انسانی‌ و اخلاقی‌ خود در رابطه با هزاران تن از ساكنان بیدفاع این كمپ را عملی‌ كنند و اجازه‌ ندهند امنیت آ‌نها در اثر چنین تهاجماتی‌، از طریق تحویل دادن اجباریشان به‌ رژیم ایران به‌ مخاطره‌ بیافتد.
در همین حال از سازمان ملل متحد و دولتها و مراجع مربوطه میخواهیم راه‌ حلی‌ مسئولانه‌ جهت تأمین امنیت ساكنان این كمپ بیابند و تحریكات و فشارهای‌ رژیم جمهوری‌ اسلامی‌ ایران در رابطه با ساكنان اردوگاه‌ اشرف را خنثی‌ سازند.
حزب دمكرات كردستان
دفتر سیاسی‌
7/5/1388 برابر با 29/7/2009

نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد