چهار شنبه ۷ اسفند ۱۳۸۱ - ۲۶ فوريه ۲۰۰۳

در کوی دانشگاه

 چه بر سر فرشته عليزاده آمده است ؟

شعله سعدی به اوين اعزام شد

تجمع شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه خواجه ​نصير

حکم عبدی به وکيل مدافعش ابلاغ شد

نيک ​بخت: انتشار مفاد حکم خلاف مقررات است

 

 

در کوی دانشگاه چه بر سر فرشته عليزاده آمده است ؟

موسوی خوئينی نماينده مجلس شورای اسلامی در نشست پاسداشت پايداری افشاری در دانشگاه اميرکبير در مورد وضعيت اين دانشجوی دانشگاه الزهرا توضيحاتی ارائه کرد.

مسوی خوئينی گفت : اين دانشجوی سبزواری که مسئول برد انجمن دانشگاه الزهرا نيز بوده است در پی حوادث کوی دانشگاه ربوده شده و ناپديد ميشود. مادر اين دانشجو ۶ ماه پس از اين ماجرا در اثر فشار و رابطه عاطفی قوی با فرزند خود در اثر عارضه قلبی فوت ميکند. برادر اين دانشجو که معلم ميباشد تمام تلاش خود را ميکند ولی اثری از خواهر خود در هيچکدام از بازداشتگاه ها و زندانها نميابد. خانواده فرشته عليزاده در حال حاضر در تلاش برای برقراری ارتباط با بازرسان سازمان ملل هستند. و هنوز با گذشت چندين سال از حادثه کوی دانشگاه هنوز خبری از او نيافته اند و هيچ کدام از نهادها حاضر به پاسخگويی به آنها نشده اند .

 

شعله سعدی به اوين اعزام شد

همسر قاسم شعله سعدی از اقامت او در زندان اوين خبر داد .

وی به خبرنگار حقوقی ايسنا گفت : صبح امروز (سه​شنبه) مطلع شدم که او را به اوين برده​اند که البته خود او تماس گرفت و حتی عنوان کرد که مشکل خاصی ندارد.

همسر شعله سعدی افزود: طبق گفته​ی همسرم اتهامش فقط آن نامه​ی مورد بحث است و ظاهرا با قرار بازداشت دادگاه عمومی، وی را تحت تعقيب قرار داده​اند .

وی عنوان کرد که درصدد پی گيری برای تبديل قرار بازداشت شعله سعدی است.

 

تجمع شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه خواجه​نصير

عضو اين شورا: تجمع ما به خاطر سوء مديريت اين دانشگاه است ؛ هيات نظارت دانشگاه بدون هيچ گونه وجهه قانونی در کارها و امور دانشجويان، دخالت می​کنند

دانشجويان دانشگاه خواجه نصير طوسی صبح امروز به خاطر سوء مديريت اين دانشگاه در مقابل ساختمان معاونت دانشجويی وزارت خانه در ميدان تختی تجمع کردند.

فرقدانی، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه خواجه نصير در گفت​وگو با خبرنگار ايسنا با اعلام اين خبر درباره​ی اين تجمع، گفت: دو سه سال از مديريت جديد دانشگاه خواجه نصير می​گذرد و از موقعی که آقای ميرطاهری به اين سمت منصوب شدند، شرايطی به وجود آوردند که انجمن چنين موضعی را در مقابل دانشگاه گرفت.

وی افزود: ايشان در سطح ميانی مديريتی خود تغييراتی ايجاد کردند که جهت​گيريی مغرضانه دارد.

ميرطاهری اهداف سياسی خود را با مسائل مديريتی مخلوط می​کنند. بويژه معاونت دانشجويی آقای مهندس ميدانی که تازه کارشان را شروع کردند، برخوردشان با تشکل​های دانشجويی بخصوص انجمن اسلامی بسيار بد و همراه با توهين و حتک حرمت است. اين مديران هيچ گونه همکاری با تشکل​های دانشجويی اين دانشگاه ندارند.

وی افزود: هيات نظارت دانشگاه بدون هيچ گونه وجهه قانونی در کارها و امور دانشجويان، دخالت می​کنند و باعث اعتراض دانشجويان می​شوند و مجموعه​ی اين عوامل با انتصاب مهندس ميلانی به عنوان معاونت دانشجويی تشديد شد و حتی اوايل مهرماه نيز تحرکاتی از جانب دانشجويان در مورد مسائل صنفی بخصوص خوابگاه​ها و سلف سرويس در دانشگاه صورت گرفت و می​توان گفت اين تحرکات در دانشگاه خواجه نصير بالا می​گيرد.

فرقدانی گفت: معاونت دانشجويی با بيرون کردن نماينده​ی شورای انجمن از اتاق خويش، خود را مسؤول پاسخگويی به تشکلات دانشجويی نداست. علاوه برآن هيچگونه کمک مالی به نيازهازی تشکل​ها و دانشجوها از طرف دانشگاه نمی​شود.

وی در پايان گفت: به خاطر در مسافرت بودن آقای دکتر ظريفيان و آقای دکتر محدث که بايد پاسخگوی ما باشند و وعده​های وزارت علوم برای صحبت با دکتر ظريفيان در روز شنبه ۱۱ اسفندماه، اين تجمع پايان يافت.

 

حکم عبدی به وکيل مدافعش ابلاغ شد

نيک​بخت: انتشار مفاد حکم خلاف مقررات است

رای محکوميت عباس عبدی، متهم پرونده​ی نظرسنجی امروز از طريق قانونی به صالح نيک​بخت، وکيل مدافع او ابلاغ شد.

نيک​بخت پس از دريافت حکم شبعه​ی ۱۴۱۰ مجمتع قضايی جرائم دولت به خبرنگار حقوقی ايسنا، گفت: با توجه به اين​که برای تجديدنظر خواهی ۲۰ روز مهلت داريم، اميدوارم در فرجه​ی قانونی نسبت به آن درخواست تجديد نظر کنم.

وی افزود: با توجه به اين​که حکم صادره قطعی نشده، انتشار آن از طرف هر مقام و ارگانی از جمله وکلای دادگستری، خلاف مقررات است و از مصاديق افترا محسوب می​شود.

اين وکيل دادگستری با اشاره به مواد قانونی و امتناعی از هر توضيحی درباره مفاد حکم گفت: هنوز درباره​ی حکم با عبدی مذاکره نکرده​ام و اميدوارم با مساعدت رييس دادگاه صادر کننده​ی حکم، تا آخر هفته بتوانم با موکلم ملاقات کنم تا درباره​ی نحوه​ی تجديدنظر خواهی و لايحه​ی دفاعيه با او تبادل نظر کنم.