logo

جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸ اکتبر ۲۰۲۱نشر افتاب منتشر کرد:

پارسی نامه

محمود کویر

این کتاب، تاریخ ادبیات پارسی است از ده هزار سال پیش تا روزگار ساسانیان. نام آن پارسی نامه است، زیرا نامه در پارسی باستان برابر کتاب است، و این کتاب کارنامه¬ی زبان پارسی است و آنچه بدان زبان نوشته شده است.

ادبیات ما تاریخی چند هزار ساله دارد. دین‌مداران بخش بزرگی از آفرینش¬های ادبی و هنری را از شاعران و نویسندگان ربوده، تقدس بخشیده و به نام خود کرده¬اند. نه‌تنها دین‌مداران بلکه بی باوران و انیران نیز بر این آینه، سنگ¬ها زدند. سپس از آنچه بازمانده بود، ادبیات زنان، اقوام ایرانی و ادبیات مردمی را به دور انداختند.آنگاه این ترمه¬ی پاره پاره شده را به هم دوختند و تاریخ ادبیات نامیدند.

این تاریخ ادبیات را باید دوباره نوشت. من می¬خواهم بدانم که هستم و که بوده¬ام و نیاکان من و مردم این سرزمین برای انسان و هنر و فرهنگ چه¬ها کرده¬اند، زن و مرد، کرد و لر و بلوچ!

این مردم در درازای ده هزار سال، بر سنگ و سفال، بر مس و مفرغ، بر پوست، ابریشم و بر کاغذ، هزار و یک داستان و شعر نوشتند، سرگذشت خویش، رویاها، آرزو¬ها و خیال¬های خویش را.

ادبیات جهان، از اساتیر زاده شده و سپس در دامان پهلوانی یا چکامه بالیده و آنگاه رهسپار دنیای افسانه و داستان شده است.

برای تهیه کتاب می‌توانید به فروشگاه آنلاین شرکت لولو یا سایت نشر آفتاب مراجعه و نسخه کاغذی کتاب را به قیمت پانزده دلار آمریکا خریداری کنید.

دوستانی که مایل به خرید نسخه الکترونیکی کتاب هستند، با واریز 9 (نه) دلار به حساب پی پال نشر آفتاب و ارسال فیش پرداختی، نسخه الکترونیکی کتاب را دریافت خواهند کرد. aftab.publication@gmail.com

عزیزان ساکن ایران که خواهان خرید نسخه الکترونیکی کتاب هستند، کافی است به نشر آفتاب ایمیل بفرستند تا برای واریز 22 (بیست‌ودو) هزار تومان در ایران به حساب تعیین شده، راهنمایی شوند.

آدرس فروشگاه آنلاین شرکت لولو

https://www.lulu.com/
آدرس سایت نشر آفتاب

www.aftab.pub
آدرس پست الکترونیکی نشر آفتاب
info@aftab.pub
aftab.publication@gmail.com
شناسنامه کتاب:
نام کتاب: پارسی نامه
نویسنده: محمود کویر
ویرایش: کامبیز دانشیار
ژانر: پژوهش ادبیات پارسی
سال انتشار: 1399 شمسی
اجرای طرح جلد: نادیا ویشنوسکا
صفحه‌پرداز: مهتاب محمدی
ناشر: نشر آفتاب، نروژ
شماره شابک: 7-81164-716-1-978نظر شما؟

نام:

پست الکترونیک(اختياری):

عنوان:

نظر:
codeimgکد روی تصویررا اينجا وارد کنيد:

نظر شما پس از بازبینی توسط مدير سايت منتشر خواهد شد