‍‍‍‍جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۸۷ - ۱۵ اوت ۲۰۰۸

اطلاعیه کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

 

احکام اعدام باید متوقف شوند

 

 

ایرانیان آزاده!

بر طبق اخبار منتشره، حبیب الله لطیفی دانشجوی کرد سنندجی  به اعدام محکوم شده است. حبیب الله لطیفی، ۲٦ ساله، اهل سنندج و دانشجوی حقوق دانشگاه ایلام می‌باشد که از مهرماه سال گذشته  در بازداشت به‌سر می‌برد. وی به اتهام «محاربه» از طریق همکاری با احزاب اپوزیسیون کرد، از سوی دادگاه انقلاب سنندج به اعدام محکوم گردیده است. علاوه بر این محکومیت جدید، پیش از این نیز هفت نفر دیگر نیز در کردستان با اتهامات مشابه به اعدام محکوم شده‌اند.

محکومیت حبیب الله لطفی به اعدام نمونه آشکار نقض خشن حقوق بشر و یک جنایت دولتی است و در تداوم موج سرکوبی است که از مدتی پیش راه افتاده است. جمهوری اسلامی تصمیم دارد تا با صدور حکم اعدام برای حبیب‌الله لطفی و دیگر محکومین به اعدام در کردستان، موج کشتار و سرکوب را تشدید کرده  و زندانیان بی‌گناهی را که جز با اتکاء بر اندیشه و قلم برای بیان اعتراض خود علیه استبداد و آزادی کشی حکومت راه و روش دیگری نداشتند را به جوخه‌های اعدام بسپارد.

این درحالی است که ده روز قبل، روز دوشنبه ۱۴ مرداد دو تن از فعالین مدنی در زندان زاهدان اعدام شدند. به موجب حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب اسلامی، یعقوب مهرنهاد و عبدالناصر طاهری صدر به اتهام همکاری با گروه  «جندالله» در سیستان و بلوچستان به اعدام محکوم شده بودند. اعدام ددمنشانه یعقوب مهرنهاد و عبدالناصر طاهری با هدف تشدید فضای رعب و وحشت در سیستان و بلوچستان و جلوگیری از هر گونه فعالیت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.  سیاست سرکوب خشن حکومت در سیستان و بلوچستان زمینه لازم را برای اقدامات خشن و وحشیانه گروه «جندالله» فراهم کرده است و این گروه با دستگیری و کشتار و اقدامات وحشیانه‌ای همچون بریدن سر سربازان در مناطق مرزی، تلاش می‌کند تا برای خود در این منطقه  موقعیتی ایجاد کند. در این میان فعالین مدنی و سیاسی سیستان و بلوچستان قربانی سیاست‌های سرکوبگرانه و تلافی‌جویانه حکومت و گروه «جندالله» شده‌اند.

 

هم میهنان گرامی!

هم اکنون هشت نفر زندانی عقیدتی:  ۱- عدنان حسن پور (روزنامه نگار)، ۲- هیوا بوتیمار (فعال مدنی و روزنامه نگار)، ٣- فرزاد کمانگر (فعال مدنی و حقوق بشر)، ۴- انور حسین پناهی (معلم و فعال مدنی)، ۵- فرهاد وکیلی (فعال مدنی)، ۶- علی حیدریان (فعال مدنی)، ۷- ارسلان اولیایی (فعال مدنی)، ٨- حبیب الله لطیفی (دانشجو و فعال مدنی). به اعدام محکوم شده‌اند.

آنان قربانی آزادی کشی و نقشه شوم استبدادگران حاکم برای عبور از بحران اجتماعی و منازعه هسته‌ای هستند. بحرانی که خودشان آن را آفریده‌اند. جمهوری اسلامی این فرزندان شجاع و آزاده کشور را به اعدام محکوم کرده است تا از معلمان، فعالان و مبارزان حقوق ملی، جنبش کارگری، جنبش زنان، دانشجویان و دیگر جنبش‌های اعتراضی در ایران  زهرچشم بگیرد.

ما در آستانه بیستمین سالگرد کشتار زندانیان سیاسی سال ۱۳٦۷ قرار داریم.  باید هشیار بود و به رژیم فرصت نداد که برای غلبه بر استیصال خود داغ فاجعه ملی و کشتار زندانیان سیاسی را در این کشورتازه کند و در سکوت، مبارزان راه آزادی را به صلابه بکشد و به جوخه‌های اعدام بسپارد.

 

نیروهای آزادیخواه!

ما همه نیروهای آزادیخواه و مترقی کشور را به همگامی در سازماندهی کارزار موثر در مبارزه علیه استبداد، دفاع از آزادی زندانیان سیاسی و جلوگیری از اعدام حبیب الله لطیفی و دیگر محکومین به اعدام دعوت می‌کنیم.

ما از تمامی نهادهای مدافع حقوق بشر، احزاب و سازمان‌های آزادی‌خواه و مجامع بین‌المللی درخواست می‌کنیم ضمن محکوم کردن حکم اعدام، به اشکال و روش‌های موثر از مبارزه مردم ایران برای رعایت حقوق بشر، لغو احکام اعدام و آزادی زندانیان سیاسی پشتیبانی کنند.

 

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۲۴ مرداد ۱۳٨۷ - ۱۴ اوت ۲۰۰٨